סיפור הכנרת

הנה כמה עובדות על הכנרת, כולל מידע על שביל צופה כנרת ומסלולים לטיולי אופניים בכנרת לכל המשפחה.

הכנרת- הרים סביב לה. בין האגם לבין רגלי ההרים משתרעת סביב-סביב רצועת מישור, עיתים צרה ועיתים רחבה מעט יותר- היא בקעת כנרות. בקעה זו זכתה לראות מאורעות היסטוריים מכריעים- פרקים בראשית התפתחות האדם, ראשית היווצרות החקלאות, מלחמות ישראל ביוון וברומא, עלילותיהם של ישו הנוצרי ותלמידיו, חיבורו של התלמוד הירושלמי, חיים יהודיים משגשגים ופורחים מאות בשנים, גיבושה של המסורה, ראשית ההתיישבות השיתופית בארץ, וקרבות רבים ועזים שפעמים הכריעו את גורל ארץ ישראל

אגן היקוות הכנרת הוא השטח שמים הזורמים בו מתנקזים אל האגם. מרבית האגן נמצא מצפון לכנרת. אורך אגן ההיקוות מצפון לדרום הוא 110 ק"מ ורוחבו המכסימלי הוא 50 ק"מ. בצפון ובצפון-מערב גובל בו אגן ההיקוות של נהר הליטני בלבנון. גוש הרי מירון והרי נפתלי תוחמים את אגן ההיקוות במערב ומהווים קו פרשת מים בין הים התיכון ובקע הירדן. נהר הירמוך ויובלו הרוקד תוחמים את אגן ההיקוות של הכנרת במזרח ובדרום. החרמון תוחם את האגן מצפון.

מסביב הכנרת קיימים מסלולי טיול רבים המתאימים להולכי רגל ולרוכבי אופניים, שביל צופה כנרת אשר מקיף את הכנרת מאפשר לרוכבים ולהולכים עליו חוויה נפלאה תוך חשיפה לצומח ולחי הנמצאים באזור מיוחד זה. 

מזג האויר הנוח באזור מאפשר שימוש במסלולי אופניים בכנרת ובשביל צופה כנרת במרבית ימות השנה. 

 

 

אתר מ.מ.ת.ק
מועצה אזורית עמק הירדן
עמק וכנרת - אתר התיירות של עמק הירדן